DSC_0226.JPGProf. Krzysztof Jabłonka przyzwyczaił nas już do niezwykle ciekawych i cyklicznych prelekcji o tematyce historycznej. Dzięki temu możemy poznać ciekawe informacje na temat historii Polski w szerszym geograficznie i społecznie kontekście.  W tym roku przypada 225 rocznica Bitwy pod Maciejowicami, stąd tematem spotkania zorganizowanego w Bibliotece było Powstanie Kościuszkowskie, zwane również Insurekcją (24 marca – 16 listopada 1794).

DSC_0101.JPGWprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i promowanie czytelnictwa wśród dzieci. 9 października dzieci z Przedszkola Miejskiego w Broku zostały zaproszone na lekcję biblioteczną do Biblioteki Publicznej w Broku

DSC_8932.JPGW sobotę 5 października 2019 r. odbył się V Rajd Rowerowy "W jak Witkacy". Uczestnicy tradycyjnie przejechali 70-kilometrową trasę wpisaną w kształt ogromnej litery „W” i odwiedzili trzy biblioteki.

orliska_spotkanie-1.jpg

 

_DSC0146-001.JPGW dniu 4 października grupa Seniorów, którzy uczestniczą w realizowanym przez bibliotekę projekcie „O finansach … w bibliotece” pogłębiała wiedzę na temat Banku przez Internet.

DSC_8722.JPGNasza biblioteka już po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Nocy Bibliotek” realizowanej tym razem pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Pracownicy biblioteki przygotowali szereg atrakcji dla uczestników Nocy Bibliotek.

_DSC0095.JPGNietypową lekcję przyrody mieli w piątek 4 października uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Broku. Odbyła się ona w naszej bibliotece.

padziernikowe_kino_plakat-1.jpg

DSC_8338-001.JPGBiblioteka Publiczna w Broku została zaproszona do udziału w projekcie edukacyjnym „CZYTAM Z KLASĄ”.


DSC_8107-001.JPGW naszej Bibliotece rozdajemy wyprawki dla małych Czytelników. Prezenty są elementem programu „Z książką na start” adresowanego do dzieci w wieku od 3 do 6 lat.
Przypomnijmy, w ramach akcji, dzieci otrzymują książkę idealną do rozpoczęcia przygody z czytaniem i Kartę Małego Czytelnika, a ich rodzice - broszury informacyjne przypominające o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Czekamy na kolejnych przedszkolaków !

DSC_8316.JPGPierwszego października obchodzimy Światowy Dzień Ptaków, który ma na celu zwrócić uwagę na niebezpieczeństwa zagrażające ptakom na całym świecie i zachęcić ludzi do pomocy w ochronie tych zwierząt i ich siedlisk. Nasza Biblioteka również przyłączyła się do obchodów, organizując ciekawe zajęcia edukacyjne dla dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej w Broku.