ZAJCIA_TEATRALNE-1-1.jpg


Czego nie wolno robić na próbie generalnej? Którą nogą lepiej wejść na scenę? Co powinien zrobić aktor przed spektaklem? Gdzie najlepiej trzymać scenariusz? Na te oraz na wszystkie inne nurtujące, teatralne pytania będą mogli znaleźć odpowiedź już od listopada uczestnicy zajęć teatralnych.

Podczas zajęć wykorzystanych zostanie wiele zabaw i gier teatralnych, które wyzwolą mnóstwo pozytywnej energii, otworzą i świetnie zintegrują grupę. Nie zabraknie literatury i muzyki, które przede wszystkim wykorzystane zostaną do uruchomienia wyobraźni. Uczestnicy zajęć nauczą się: lepiej mówić i ruszać się, świadomie używać swoich rąk, nóg, głosu.

Spotkanie organizacyjne dla dzieci i młodzieży 24 października /środa/ godz. 16:00

Spotkanie organizacyjne dla osób dorosłych 24 października /środa/ godz. 17:00


Zapraszamy!
 

dzie_seniora.jpg

Burmistrz Gminy Brok oraz Biblioteka Publiczna w Broku serdecznie zapraszają na uroczystość DNIA SENIORA, 18 października o godz. 17:30 w Sali Widowiskowej w Broku.

W programie:

- CZĘŚĆ OFICJALNA

- BEZPIECZNY SENIOR - spotkanie edukacyjne pn. "Seniorze Nie Daj Się Oszukać!" z Funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej

- ZDROWY SENIOR - spotkanie z Katarzyną Bosacką - Dziennikarką prasową i telewizyjną, autorką publikacji na temat zdrowia, urody, nauki, medycyny a nade wszystko popularnego i uwielbianego przez kobiety programu „Wiem co jem i wiem, co kupuję”.

- SŁODKA NIESPODZIANKA

KURS_ANGIELSKIEGO-plakat.jpg

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauką języka angielskiego do kontaktu bezpośrednio z firmą Lingualand, w celu uzyskania szczegółowych informacji o matodach nauczania pod nr tel: 660 14 25 19; 83 313 13 84

Koszt zajęć od 8 zł za godz. -  lekcje 2 x w tygodniu

filmy_na_strone2-1.jpg

  
DSC_4420.JPGDnia 28 września w Bibliotece Publicznej w Broku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji do naszej biblioteki przybył specjalny gość, Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Broku p. Dariusz Brzostek, który przeczytał najmłodszym uczniom najpopularniejszą bajkę o strażaku  „Jak Wojtek został strażakiem” Czesława Janczarskiego. 

plakat-teatr-1.jpgDrodzy Państwo, w dniu 26 października w Sali widowiskowej w Broku odbędzie się sztuka teatralna KOCHAJĄC MARSZAŁKA. Spektakl wyreżyserowała Anna Lenartowicz-Stępkowska. Na scenie zobaczyć Państwo mogą aktorów z warszawskiego Teatru Podaj Dalej: Jarosława Grudę, Aleksandrę Długosz, Mieczysława Morańskiego, Magdalenę Mroszkiewicz.
Kochając Marszałka to spektakl o Marszałku Piłsudskim, jako człowieku „z krwi i kości”, widzianego oczami ukochanej kobiety. On silny, trzymający w rękach władzę, decydujący o losach Polski i Europy, legenda podziemnej Polski, bohater oraz mąż innej...Ona zdecydowana stawać ramię w ramię z mężczyznami, organizująca przerzuty broni, napadająca na pociągi. W czasach, kiedy jedynym zadaniem kobiet jest dobrze wyjść za mąż i wychować dzieci, ona przemyca dynamit w gorsecie i rewolwery w fałdach spódnicy. Połączyło ich silne uczucie, które dawało obojgu siłę do walki, stawiania czoła konwenansom i pokonywania trudów dnia codziennego w czasach wojennych.


 

plakat_klub_bystrzakw-1.jpg

W Bibliotece Publicznej w Broku od września można uczestniczyć w zajęciach rozrywkowo – edukacyjnych, które odbywać się będą cyklicznie, w drugi piątek miesiąca. Wszystkich chętnych zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się 12 października w siedzibie Biblioteki o godz 16:00.

filmy_na_strone1-1.jpg

Biblioteka Publiczna w Broku jest miejscem, które łączy w sobie tradycyjną bibliotekę z nowoczesnymi formami aktywności kulturalnej. Oprócz bogatej oferty książek, spotkań literackich, wydarzeń kulturalnych tym razem ma również do zaproponowania czytelnikom, mieszkańcom naszego miasta i gminy kolejną atrakcję jaką jest możliwość oglądania filmów.

Już od września zapraszamy na seanse filmowe. W repertuarze przewidziane są filmy fabularne i animowane pełne przygód, humoru, odpowiednie dla widzów w każdym wieku.

Na początek proponujemy seanse filmowe raz w miesiącu dla dorosłych i dzieci. Jeżeli zapotrzebowanie będzie większe zwiększymy ilosć spotkań.

Szczegółowy repertuar dostępny jest na plakatach w Bibliotece. Pytania o kolejne tytuły filmów prosimy kierować pod numer telefonu 29 7457501. Tytuły poszczególnych filmów nie są reklamowane w mediach ze względu na wymogi umowy licencyjnej.


DSC_4028.JPG18 września 2018 r. aktorzy z teatru KRAK – ART z Krakowa gościli w Bibliotece Publicznej w Broku z bajką dla dzieci „Magiczna kraina Czarnoksiężnika OZ-ona”. Bajka opowiadała o małej Dorotce, która za sprawą potężnej wichury przeniosła się wraz ze swoim  najlepszym przyjacielem – pieskiem Toto do magicznej krainy, którą włada tajemniczy Czarodziej Oz-on. Pełna humoru i zabaw bajka dostarczyła dzieciom wielu artystycznych wrażeń. Podczas spektaklu aktorzy nawiązywali bezpośredni  kontakt z dziećmi, włączali je do współudziału  w przedstawieniu, zachęcali do zabaw przy piosenkach.


DSC_3865.JPGW dniu 15 września w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2018 odbył się IV Rajd Rowerowy "W jak Witkacy". W wydarzeniu wzięło udział 25 rowerzystów. Uczestnicy rajdu pokonali niemal 70-kilometrową trasę w kształcie litery „W” i odwiedzili trzy biblioteki: Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie odbył się uroczysty start rajdu, Bibliotekę Publiczną Gminy Zaręby Kościelne ze spotkaniem „Herbatka z Witkacym” i mini konkursem oraz Bibliotekę Publiczną w Broku z „Posiadami Witkiewiczowskimi”.