DSC_3298.JPGW środę 25 lipca 2018 r. w Bibliotece Publicznej w Broku zakończył się cykl zajęć dla dzieci w ramach akcji "Wakacje z Biblioteką".


DSC_2913-001.JPGW czasie wakacji na dzieci czeka w bibliotece moc atrakcji. W każdą środę lipca najmłodsi mogą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez pracowników naszej placówki.
Wspólnie bawimy się, gramy, malujemy, rozwiązujemy łamigłówki, czytamy bajki, uczymy się kreatywności!
Jednym z tematów naszego kolejnego spotkania były bajki.


IMG_4278.JPGW dniu 8 lipca, na scenie podczas trwającego Święta Miasta 40. Dni Broku i Puszczy Białej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na Czytelnika Roku 2018 Biblioteki Publicznej w Broku. W konkursie wyłoniono najaktywniejszych czytelników Wypożyczalni dla dorosłych. Zaszczytny tytuł Czytelnika Roku otrzymały: p. Grażyna Jakubik (105 książek), p. Józefa Millak (102 książki) oraz p. Krystyna Zdziarska (95 książek).  Nagrody Najlepszym Czytelnikom wręczyła Ewa Młynarczuk p.o. dyrektor Biblioteki Publicznej w Broku.

IMG_0230.JPGBiblioteka Publiczna w Broku corocznym zwyczajem nagrodziła swoich najbardziej aktywnych czytelników. W kategorii Najlepszy Dziecięcy Czytelnik Roku Szkolnego 2017/2018 przyznano nagrody w czterech kategoriach wiekowych: dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie klas I-III, uczniowie klas IV-VI , oraz uczniowie klas VII-VIII i  gimnazjum.
Tytuły Najlepszych Dziecięcych Czytelników Roku Szkolnego 2017/2018 otrzymali:

CSC_2760.JPGLato kusi bogactwem owoców będących idealnym uzupełnieniem posiłków, a te wykonane samodzielnie sprawiają najwięcej satysfakcji. W dniu 11 lipca, przekonali się o tym młodzi czytelnicy na zajęciach kulinarnych pt. "Owocowe inspiracje" połączonych z degustacją przygotowanych "owocowych jeży".

wywietlanie_filmw_2.jpg

DSC_2217-001.JPGJak co roku w Bibliotece Publicznej w Broku odbywają się zajęcia wakacyjne. Młodym czytelnikom proponujemy niezwykłe i różnorodne zabawy. Pierwszy tydzień już za nami.

uwaga2.jpg

 
DSC_1556-001.JPGW sobotni wieczór, 16 czerwca o godz. 18:00 rozpoczęła się w Bibliotece Publicznej w Broku Noc Bibliotek 2018 ph. „RzeczpospoCzyta”. Wydarzenie to odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo i biblioteki jako otwarte i dostępne instytucje kultury z ciekawą propozycją, z których zasobów warto korzystać.

CSC_1300.JPGW piątek, 8 czerwca mieszkańcy miasta i gminy Brok mieli możliwość obejrzenia na scenie Sali Widowiskowej spektaklu teatralnego pt. "Kandydat" w wykonaniu aktorów z warszawskiego Teatru Podaj Dalej. Sztuka spotkała się z bardzo dobrym odbiorem licznie zgromadzonej publiczności, która nie szczędziła aktorom gromkich braw.

DSC_1259.JPG8 czerwca w Bibliotece Publicznej w Broku  odbyła się lekcja biblioteczna, w której udział wzięli uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Broku. Lekcja dotyczyła czasopism dla dzieci  znajdujących się w bibliotece.