DSC_0430.JPG  26 lutego 2020 r. w zapustowy tłusty czwartek odbył się Bal Karnawałowy w Bibliotece.
 Bal zaszczyciły wytworne królewny, wróżki, czerwony kapturek,  kot, indianie, batman i wiele innych bajkowych postaci.

DSC_0264.JPG  Teatr pozwala nam wcielać się w różne role, pomaga pokonywać nieśmiałość, kształtuje wrażliwość i rozwija naszą wyobraźnię.

  W środę, 19 lutego 2020 r. w brokowskiej bibliotece odbyło się  przedostatnie feryjne spotkanie.  Zajęcia rozpoczęliśmy od wysłuchania bajki pt. „Franklin i teatrzyk szkolny”, która wprowadziła uczestników w tematykę zajęć.

1_marca_2020.jpg

DSC_0149.JPG  Drugi tydzień ferii zimowych rozpoczęliśmy od bajkowego  kina w bibliotece oraz obchodów Światowego Dnia Kota.

 W poniedziałek, 17 lutego dzieci obejrzały film pt. "Pierwsza Gwiazdka", który przypomniał małym widzom jak ważna jest wzajemna pomoc, opieka i niesienie     pomocy zwierzętom.

DSC_0392.JPGW dniu Świętego Walentego, 14 lutego - Biblioteka Publiczna w Broku  przygotowała dla uczestników ferii zimowych warsztaty literacko-plastyczne "Walentynki w Bibliotece", a dla Czytelników, którzy w tym dniu odwiedzili bibliotekę przygotowana była wystawa książek o tematyce miłosnej.  

DSC_0265.JPGFerie to czas odprężenia i relaksu, czas beztroskich zabaw na dworze i w domu. O tym jak je bezpiecznie spędzić, opowiadali w czwartek 13 lutego ostrowscy policjanci podczas spotkania z dziećmi korzystającymi z atrakcji przygotowanych na czas zimowej przerwy w nauce przez Bibliotekę Publiczną w Broku.


DSC_0087.JPGW dniu 12 lutego uczestnicy ferii zimowych organizowanych w naszej bibliotece przenieśli się w czasy rzemiosł średniowiecznych - wzięli udział w warsztatach papieru czerpanego. Zajęcia miały charakter pokazowo - warsztatowy, gdzie dzieci aktywnie uczestniczyły w  procesie wytwarzania papieru.

DSC_0090.JPGJak co roku w ferie zimowe Biblioteka Publiczna w Broku przygotowała dla dzieci cykl warsztatów i zajęć edukacyjnych połączonych z zabawą.

DSC_0033.JPGW dniu 7 lutego w Bibliotece Publicznej w Broku odbyła się lekcja biblioteczna „Pomagamy ptakom przetrwać zimę” przeprowadzona dla klasy II Szkoły Podstawowej w Broku. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji o ptakach. Dzieci poznały nazwy ptaków, dowiedziały się, czym one się żywią i w jaki sposób można im pomóc przetrwać ten trudny zimowy czas.

28 grudnia 2019 r. po raz pierwszy na deskach Sali widowiskowej w Broku miała miejsce premiera sztuki teatralnej - autorstwa Maliny Prześlugi, w reżyserii Dominiki Potomskiej, pt. "O RAJU! - czyli o tym, co było, kiedy nic nie było", odegranej przez dziecięco – młodzieżowe koło teatralne działające przy Bibliotece Publicznej w Broku. Zapraszamy do obejrzenia filmu, który powstał podczas drugiego pokazu spektaklu w dniu 23 stycznia 2020 r.

 

9 listopada 2019 r.  amatorska „dojrzała” grupa teatralna „Mocne gadki” działająca od roku przy Bibliotece Publicznej w Broku zaprezentowała na deskach Sali widowiskowej w Broku pierwszą w historii miasta sztukę teatralną pt. „Serenada”. Sztuka została wyreżyserowana na podstawie dramatu Sławomira Mrożka przez instruktorkę aktorów – Dominikę Potomską.

Mimo, iż dzieło zostało napisane ponad 40 lat temu, to podjęty w nim temat nadal jest aktualny. Dramat opowiada historię trzech Kur, nad którymi czuwa Kogut. Pewnej nocy pod kurnikiem zjawia się Lis, który zaczyna wabić swoje przyszłe ofiary… Sławomir Mrożek ukazuje w tym utworze wady otaczającego nas świata. Podobnie jak w bajkach, zwierzęce postacie, posiadające cechy ludzkie, najlepiej wyśmiewają nasze niedoskonałości. I tak też dzieje się w "Serenadzie".

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który powstał podczas drugiego pokazu spektaklu.