zonierze_wykleci_plakat_2019.jpg

DSC_9880-001.JPGWe wtorek, 12 lutego odbyła się lekcja biblioteczna na którą przybyli uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej w Broku wraz z opiekunami.
Uczniowie wysłuchali informacji na temat Biblioteki, korzystania z jej księgozbioru oraz zasad poszanowania książek.  Dowiedzieli się również jak zostać czytelnikiem biblioteki oraz jakie zbiory posiada.
W kolejnej części zajęć dzieci wykonały własne kolorowe zakładki do książek.

DSC_9815.JPG8 lutego, walentynkowym akcentem zakończyły się ferie w bibliotece.
Walentynki to czas miłości, życzliwości i przyjaźni jak i również czas, kiedy robimy swoim najbliższym miłe niespodzianki.
W tym dniu odbyły się zajęcia plastyczne, na których dzieci przygotowały upominki dla swoich najbliższych w postaci jeżyków, wykonanych z kolorowego papieru oraz kartki walentynkowe. Dzieci używając wyobraźni wykonały przepiękne, kolorowe prace. Na zakończenie feryjnych zajęć w Bibliotece otrzymały słodki upominek.

DSC_9734(1).JPGW czwartek, 6 lutego w Bibliotece zostały zorganizowane zajęcia kulinarne. Na wstępie dzieci wykonały imienne czapki kucharskie, których nie mogło zabraknąć małym kucharzom.
Następnie dzieci wykorzystując moc wyobraźni przystąpiły do tworzenia pomysłowych i ciekawych kanapek. Mali kucharze mieli do dyspozycji takie produkty jak: wędliny, ser, pomidorki koktajlowe, ogórki, oliwki, rzodkiewki, sałatę oraz paprykę. W efekcie powstało mnóstwo kanapkowych "dzieł sztuki".
Na zakończenie dzieci skosztowały swoje kanapki z wielkim apetytem.

DSC_9694.JPGDrugi tydzień ferii w bibliotece rozpoczął się bardzo aktywnie. W poniedziałek 4 lutego odbyły się warsztaty ruchowo - taneczne prowadzone przez p. Kingę Pochmara - wykwalifikowaną instruktor gimnastyki i tańca. Uczestnicy mieli okazję poznać choreografię taneczną w postaci tańca nowoczesnego połączonego z gimnastyką. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach.

50919587_2284680188436257_4373542189376995328_n.jpgW piątek, 1 lutego Biblioteka Publiczna w Broku zaprosiła najmłodszych czytelników na Bal Karnawałowy.
Przybyłe dzieci z wielką ochotą uczestniczyły w zorganizowanych specjalnie dla nich zabawach. Atrakcjom i konkursom nie było końca! Taniec z balonem, chodzenie na mini szczudłach, zabawy z chustą animacyjną, przechodzenie pod liną, wspólne tańce integracyjne – to tylko niektóre z karnawałowych zabaw.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywną zabawę i zapraszamy za rok na kolejny bal.


DSC_8816.JPG31 stycznia, w czasie ferii zimowych z wizytą do Biblioteki przybyły dzieci z Przedszkola miejskiego w Broku. Lekcja biblioteczna, w której wzięły udział miała formę zajęć literacko-plastycznych. W ich trakcie przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne przedstawiające sowy, które będą ozdabiały wnętrze naszej biblioteki.

DSC_8730.JPGFerie zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W związku z tym w dniu 30.01.2019 roku Bibliotekę  Publiczną w Broku odwiedzili Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Broku. Celem wizyty było poruszenie tematyki związanej z zagrożeniami i niebezpieczeństwami podczas ferii zimowych.

DSC_8615.JPG
Ferie zimowe… długo wyczekiwany okres przez każdego ucznia.  Dwa tygodnie odpoczynku od szkolnych podręczników, ocen, zadań domowych. Można je miło spędzić na wiele sposobów – w domu, u rodziny, znajomych lub, tak jak zrobili to nasi dzisiejsi Goście, na ciekawych zajęciach zorganizowanych w Bibliotece.

DSC_8380-001.JPGMimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto kochanych babć i dziadków.
Dzień Babci i Dziadka to znakomita okazja dla wnucząt, aby odwdzięczyć się za okazaną im miłość i opiekę. Najlepszym prezentem będą odwiedziny i wręczenie własnoręcznie wykonanego prezentu przez dzieci.

Dlatego kilka dni przed tym świętem, 18 stycznia br. w Bibliotece Publicznej w Broku odbyły się  warsztaty plastyczne, w których udział wzięli uczniowie  klasy I i II Szkoły Podstawowej w Broku. Tematem warsztatów był „Upominek dla Babci i Dziadka”.

 

filmy-1.jpg

Szczegółowy repertuar pod numer telefonu 29 7457501. Tytuły poszczególnych filmów nie są reklamowane w mediach ze względu na wymogi umowy licencyjnej.