DSC_7156.JPGW niedzielę 16 grudnia 2018 r. najmłodszych Mieszkańców naszej gminy odwiedził Mikołaj, który rozdał aż 300 paczek. Spotkanie z wyczekiwanym przez dzieci Gościem odbyło się po raz ósmy, tym razem w Sali widowiskowej w Broku.


DSC_6146.JPGZajęcia trwają od początku października i chętnych jest więcej niż miejsc.

Zajęcia w grupie warsztatowej (pod czujnym okiem instruktora - p. Dominiki Potomskiej) pozwalają na pracę m.in. nad wyobraźnią, koncentracją, pamięcią, świadomością ciała, interpretacją tekstu i ruchem scenicznym.

DSC_6103.JPGZ przyjemnością informujemy, że wypożyczalnia dla dzieci i dorosłych Biblioteki Publicznej w Broku wzbogaciła się o kolejną porcję egzemplarzy nowości wydawniczych zakupionych w ramach wieloletniego programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1. Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w roku 2018 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zapraszamy  do korzystania z naszego księgozbioru.

DSC_6097.JPG

DSC_5767.JPGW piątkowy wieczór 9 listopada w Sali widowiskowej w Broku zabrzmiały pieśni patriotyczne,  z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodle­głości.
Artyści z Łódzkiego Teatru Piosenki zaśpiewali utwory, które odwoływały się do najważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce w Polsce na przestrzeni minionego stulecia m.in.: „Mazurek Dąbrowskiego”, „Wojenko, wojenko”, „My pierwsza Brygada” „O mój rozmarynie", „Witaj Majowa jutrzenko", „Piechota", „My pierwsza brygada", „Rozkwitają pąki białych róż", „Czerwone maki na Monte Cassino ".  Koncert wzbogacony brzmieniem fortepianu oraz  projekcją wizualną i był piękną lekcją historii, który dostarczył licznie przybyłej publiczności wiele doznań artystycznych i głębokich wzruszeń.

DSC_5467.JPGBiblioteka Publiczna w Broku po raz kolejny przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. W dniu 6 listopada 2018 r.  dzieci z Przedszkola oraz uczniowie z klasy I, II i IV Szkoły Podstawowej w Broku wraz  z opiekunkami, obejrzeli przedstawienie interaktywne  pt. ,,Koziołek Matołek wyrusza w świat", w wykonaniu aktorów z Teatru TAK.

KURS_KOMPUTEROWY_plakat-2.jpg

DSC_5378.JPG Biblioteka Publiczna w Broku uruchomiła zajęcia teatralne.

Uczestnicy poznają tajniki teatru i pracy aktora. Pracują nad dykcją, świadomością siebie i własnego ciała, rozwijają wyobraźnię w różnych formach teatralnych.
Zajęcia przybliżają świat emocji oraz uwrażliwią na drugą osobę i sztukę. Uczestnicy zajęć uczą się pracować w grupie i szanować indywidualność każdej osoby. Pracują nad wstydem, pobudzają odwagę, zdrową pewność siebie i świadomość wartości własnej pomysłowości.

Na tych zajęciach każdy ma się dobrze czuć oraz znaleźć w teatrze radość i miejsce dla siebie.

DSC_5302.JPGW dniu 26 października 2018 r. w Sali Widowiskowej w Broku miała miejsce premiera sztuki teatralnej „Kochając Marszałka” o intrygującej miłości, determinacji i wielkiej odwadze. Spektakl powstał specjalnie w roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

doroli.jpg

dzieci.jpg


DSC_5008.JPG
18 października w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Seniora, odbył się I Gminny Dzień Seniora. To niezwykłe - i dodajmy pierwsze takie w historii – wydarzenie, zgromadziło w Sali Widowiskowej w Broku wielu Seniorów.