b_580_820_16777215_00_images_plakat-teatr-1.jpg

Drodzy Państwo, w dniu 26 października w Sali widowiskowej w Broku odbędzie się sztuka teatralna KOCHAJĄC MARSZAŁKA. Spektakl wyreżyserowała Anna Lenartowicz-Stępkowska. Na scenie zobaczyć Państwo mogą aktorów z warszawskiego Teatru Podaj Dalej: Jarosława Grudę, Aleksandrę Długosz, Mieczysława Morańskiego, Magdalenę Mroszkiewicz.
Kochając Marszałka to spektakl o Marszałku Piłsudskim, jako człowieku „z krwi i kości”, widzianego oczami ukochanej kobiety. On silny, trzymający w rękach władzę, decydujący o losach Polski i Europy, legenda podziemnej Polski, bohater oraz mąż innej...Ona zdecydowana stawać ramię w ramię z mężczyznami, organizująca przerzuty broni, napadająca na pociągi. W czasach, kiedy jedynym zadaniem kobiet jest dobrze wyjść za mąż i wychować dzieci, ona przemyca dynamit w gorsecie i rewolwery w fałdach spódnicy. Połączyło ich silne uczucie, które dawało obojgu siłę do walki, stawiania czoła konwenansom i pokonywania trudów dnia codziennego w czasach wojennych.